Анодування поверхні

Анодування поверхні

Опис Анодування поверхні

Анодування є електрохімічним способом обробки поверхні, при якому позитивно поляризований субстрат алюмінію (напр., незабарвлений профіль) занурюється у водний підкислений електролітний розчин. На поверхні, що контактує, алюмінію з електролітним розчином починає відбуватися електрохімічна реакція, що завершується утворенням певного захисного шару з оксиду алюмінію.
Пропускання постійного струму через сірчану кислоту - один із найчастіше використовуваних способів анодування у будівництві. У ході цього процесу відбувається закупорювання пір утвореного шару оксиду алюмінію. У результаті поверхні утворюється безбарвна і прозора оксидна плівка, що забезпечує довговічну захист металу. Шляхом механічної обробки поверхонь з алюмінію у виконанні E1 до E5 (див. розділ попередня обробка) можна значно покращити зовнішній вигляд та стійкість алюмінієвої поверхні та забезпечити її надійний захист у процесі анодування. Шляхом 

додавання металевих з'єднань у пори перед закупорюванням досягається фарбування безбарвної оксидної плівки (у легкий, світлий, середній і темний бронзовий, а також у чорний колір). При обробці поверхні методом SANDALOR за рахунок застосування органічних пігментів колірну палітру можна доповнити жовтими, коричневими, червоними та синіми відтінками кольору.

В результаті анодування відповідно до EURAS/Qualanod:

  • візуальні дефекти алюмінію, наприклад смуги, потертості, подряпини, не усуваються при попередній хімічній обробці (метод E6) і, таким чином, залишаються помітні і після анодування. Подібні припустимі дефекти поверхні можуть бути згладжені тільки шляхом механічної обробки обробки алюмінію.
  • Листовий сплав, що використовується, повинен мати якість анодування згідно DIN 17611. При іншій якості анодування можуть виникати відмінності в кольорі і зовнішньому вигляді поверхні. Відмінності зовнішнього вигляду анодованого листа та анодованого профілю, зумовлені властивостями матеріалу, не можуть бути усунені.

Існують різні види анодованих поверхонь:
-INOX Optic Classic - дуже м'який малюнок шліфованої поверхні у колірному діапазоні між C31 та C32.
- INOX Optic Plus - більш грубий малюнок шліфованої поверхні у колірному діапазоні між C0 та C31
- SANDALOR - візуальні акценти за рахунок колірних ефектів металевих анодованих поверхонь

Переваги:

  • Інформація для клієнтів до БАУ 2011: інформація щодо покриття INOX Optic (pdf, 635 KB)
  • Інформація для клієнтів з покриття Sandalor − кольорові анодовані поверхні (стан на 03/2010) (pdf, 936 KB)
  • Інформація для клієнтів до БАУ 2009: огляд анодованих поверхонь (стан на 12/2008) (pdf, 106 KB)
  • Вартість та термін поставки спеціальних видів покриття (стан на 08/2008) (pdf, 18 KB)
  • Оновлена ​​версія - Інформація щодо анодного покриття для структурного скління (SG) (стан на 07/2008) (pdf, 12 KB)
  • Інформація про покриття з імітацією хромованої поверхні (стан на 02/07) (pdf, 317 KB)
  • Інформація щодо попередньої обробки перед анодуванням E0 (стан на 03/08) (pdf, 48 KB)
  • Архітектурна інформація з анодування (pdf, 1.5 MB)

Параметри товару